sobota, 22 października 2016

Dokonaj w końcu tej zmiany!

„Nic się nie wydarzy, dopóki Ty się nie wydarzysz.”

Izabela Krejca-Pawski


Cytat wyciągnięty z książki „Sprzedaż. Tylko sprawdzone techniki.” Może trochę dziwnie brzmi, tak jakby nie po Polsku, ale w tych słowach jest ujęte wszystko co najważniejsze.

Bo prawda jest taka, że jeśli człowiek się nie zmieni to nic do cholery się nie zmieni, a ludzie czekają na zmiany, jakby im się należało z góry, szczególnie spędzając czas nałogowo przed TV czy komputerem.  


Masz w sobie cechy które chcesz poprawić? Każdy takie cechy posiada, a teraz powiedz sobie co robisz by je ulepszyć? Ile czasu spędzasz na poprawie swoich niedoskonałości?

Ile książek przeczytałeś w  tym roku, które mogą Ci pomóc osiągnąć swoje cele? Jak wiele czasu poświęcasz na prace nad sobą i swoimi marzeniami? A może powiedz, jakich inwestycji dokonałeś względem siebie samego w ostatnim czasie?


Przyznaj się szczerze przed sobą, jak ciężko pracujesz, by się udoskonalać szczególnie na mało znaczących „zjadaczach” czasu.

Wymagasz coś od innych lub mówisz światu, że się zmienisz, a potem co? Nic z tym nie robisz..

Podpowiem Ci jedną małą formułę, która pozwoli Ci osiągnąć to czego chcesz, lecz wymaga ona  czasu oraz uporu.


Podejmij decyzje! Rusz swoje szanowne dup…o i zacznij działać! Tak długo jak to konieczne, wytrwale, ciągle, aż osiągniesz efekty i powiesz sobie warto było!

Podejmij tą cholerną decyzje: kim chcesz być i jak tego dokonasz, po prostu zdecyduj, a potem krok po kroku zdobywaj kolejne etapy  swojego celu!

A może  zdecydujesz, że usiądziesz w spokoju poczekasz, a jakaś  tam przyszłość przyjdzie sama, no przecież jakoś to będzie. :)

W Twoim własnym interesie jest dbanie o siebie i swój rozwój, nie zrobi tego Twoja Żona, Ojciec czy kolega!

Ktoś ewentualnie może wskazać Ci odpowiednią furtkę, lecz na tym koniec. Tylko Ty możesz dołożyć wszelkich starań i pracować wytrwale nad sobą. Nie czekaj, aż ci życie przeminie bo nie wiesz ile masz czasu, posiadamy tylko jedno życie lub aż jedno, więc wykorzystajmy je jak najlepiej!

Bądź lepszym każdego dnia, nie od kogoś innego, lecz od tego kim byłeś wcześniej.

Bardzo Ci dziękuje, że przeczytałeś cały mój artykuł! Miło mi :)


W moich postach oddaje cząstkę siebie - piszę je od serca, dzięki temu mnie poznajesz.

Jak masz ochotę, proszę napisz kim jesteś i co byś chciał u mnie przeczytać na blogu, ponieważ jestem tutaj dla Ciebie i chciałbym spełniać Twoje oczekiwania.

Bądź lepszym każdego dnia. 

Jeśli masz ochotę i czujesz, że mój blog może się komuś przydać i mu pomóc podaj go dalej oraz zostaw like na moim facebooku, dzięki temu będe miał wiekszą motywację do działania.


Dużo świadomości Ci życzę!

1 komentarz:

  1. Świetne są te cytaty! :) u nas na blogu też ostatnio się pojawiły. Tyle, że same je wymyśliłyśmy :D Oby więcej takich postów! Buziaki ;*

    OdpowiedzUsuń