niedziela, 16 października 2016

Czy doceniasz to co masz?

„Doceń to co masz zanim czas sprawi, że docenisz to co miałeś.”

By unknown


Wchodzisz do domu po ciężkim dniu, rzucasz wszystko do kąta, przygotowujesz posiłek, jesz szybko lub obojętnie, nie zwracając szczególnej uwagi co pochłaniasz, bo przecież to oczywista sprawa, czyż nie?

Mam prace, powiedzmy zdrowie, kupuję jedzenie, mam się w co ubrać, nie chodzę w dziurawych rzeczach chyba, że to modne, czego chcieć więcej?

Coś się zużywa, zmieniam lub kupuje nowe w sumie nie zwracając na to uwagi. Ludzi traktuje różnie, po prostu czasami tak mnie wkurzają.
Znajomy obraz? Tak, chociaż jedna z powyższych sytuacji się każdemu zdarzyła na pewno.


A jak często zauważasz rzeczy, które Cię otaczają?Informacje o życiu "tu i teraz" znajdziesz tutaj Czy doceniasz ludzi z którymi przebywasz?
Nie zrozum mnie źle, popieram dążenie do celów, zdobywania rzeczy i wszelkie kontakty z ludźmi, lecz kierując się ku swoim marzeniom możesz być także wdzięczny za życie, które już posiadasz.

Zwróć uwagę na to, że im częściej dziękujesz za coś co już masz, tym więcej pojawia się rzeczy, za które możesz wyrazić swoją wdzięczność.

Przypomnij sobie kiedy ostatni raz powiedziałeś komuś: „dziękuje, że jesteś” lub „fantastycznie, że Cię poznałem”. Kiedy ostatni raz, podziękowałeś za to, że masz wygodne łóżko? Chyba, że jest twarde :) ale za to też można podziękować, bo nie dziękujemy tylko za dobre sprawy, lecz nawet za te mniej przyjemne. W takim razie za inną rzecz możesz być wdzięczny, doceń ją, bo prawda jest taka, że istnieją ludzie, którzy nie mają tego co Ty.


Bądź wdzięczny za wszystko co masz, a zobaczysz jak Twój świat się zmieni.

Ps.

Zastanów się komu dziś powiesz „dziękuje, że jesteś” lub „cudownie, że Cię znam”. 
A potem patrz co się będzie działo.

Bardzo Ci dziękuje, że przeczytałeś cały mój artykuł! Miło mi :)


W moich postach oddaje cząstkę siebie - piszę je od serca, dzięki temu mnie poznajesz.

Jak masz ochotę, proszę napisz kim jesteś i co byś chciał u mnie przeczytać na blogu, ponieważ jestem tutaj dla Ciebie i chciałbym spełniać Twoje oczekiwania.

Bądź lepszym każdego dnia. 

Jeśli masz ochotę i czujesz, że mój blog może się komuś przydać i mu pomóc podaj go dalej oraz zostaw like na moim facebooku, dzięki temu będe miał wiekszą motywację do działania.


Dużo świadomości Ci życzę!
Adrian

2 komentarze:

  1. Fajny blog i ciekawy post, będę wpadała częściej :)zapraszam do mnie, jeśli spodoba ci się mój blog to zaobserwuj i skomentuj www.mysterious-natalia.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję :) na pewno zajrzę :)

    OdpowiedzUsuń