środa, 5 października 2016

Robisz wszystko dobrze?

"Kiedy zastąpisz negatywne myślenie pozytywnym, zaczniesz zauważać pozytywne skutki tej zmiany."

Willie Nelson


Jak wiele czasu spędzasz na nic nie dającym rozmyślaniu o problemie lub dołowaniu się porażkami? Dlaczego przed snem wyobrażasz sobie najgorsze scenariusze dnia następnego przed ważnym wydarzeniem?  Ile czasu poświęcasz na czarne scenariusze czekając na wyniki  egzaminu czy badań? 
Odpowiedz sobie na to, człowiek ma tendencje do zamartwiania się, a przecież około 90% negatywnych myśli nigdy nie będzie miało odzwierciedlenia w rzeczywistości, a jeżeli dołożysz wszelkich starań to masz większą szanse na osiągnięcie swoich celów.

Czyż to nie irytujące? Chodzimy, wymyślamy, napędzamy się we własnej głowie coraz to bardziej i mocniej, aż życie potem staje się samo spełniająca się przepowiednią i tylko mówisz sobie, a nie mówiłem..

I dzień za dniem, miesiąc po miesiącu, aż mijają lata i stwierdzasz, że życie Cię nie rozpieszczało... Może i tak różne bywają przypadki, ale co z Twoim podejściem i myślami?
Zmieniasz ubrania, fryzurę, przyjaciół, a nawet partnera, lecz myślenia nie zmieniasz... Wszystkie zmiany zachodzą z zewnątrz, a wewnątrz  Ciebie?


Jeśli chcesz mięć lepsze życie, chcesz sie zmienić, jeśli masz cel, który chcesz zdobyć, pozbyć się negatywnych nawyków... To trzeba zmienić swoje podejście z "nie umiem" na "umiem", zastąpić myślenie  "nie da się" na "potrafię"!


Te negatywne myśli będą się pojawiać w mniejszych ilościach, a Twój umysł się rozjaśni. Będziesz działać mimo lęku, nawet mimo tych myśli, które jeszcze są cząstkowo w Tobie!

Bo każdy się boi czegoś nowego, ale nie każdego ten strach paraliżuje... prawie w każdej sytuacji jest coś pozytywnego! Tylko od Ciebie zależy co z tego wyciągniesz!
Nie skupiaj się na problemie tylko na rozwiązaniu problemu. Zwróć uwagę, że skupiając się na problemie, otrzymujesz problem, natomiast skąpiąc się na rozwiązaniach zyskujesz rozwiązania.

Co wybierasz? Lęk i negatywne myśli czy myślenie, które zaprowadzi Cię do Twojego celu?

Ty wybierasz.




Bardzo Ci dziękuje, że przeczytałeś cały mój artykuł! Miło mi :)


W moich postach oddaje cząstkę siebie - piszę je od serca, dzięki temu mnie poznajesz.

Jak masz ochotę, proszę napisz kim jesteś i co byś chciał u mnie przeczytać na blogu, ponieważ jestem tutaj dla Ciebie i chciałbym spełniać Twoje oczekiwania.

Bądź lepszym każdego dnia. 

Jeśli masz ochotę i czujesz, że mój blog może się komuś przydać i mu pomóc podaj go dalej oraz zostaw like na moim facebooku, dzięki temu będe miał wiekszą motywację do działania.


Dużo świadomości Ci życzę!
Adrian

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz