piątek, 11 listopada 2016

Gdzie się widzisz za pięć lat?

"Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś, i w końcu tworzysz to, czego chcesz".


George Bernard Shaw
Gdzie się widzisz za 5 lat? To pytanie chyba większość ludzi kojarzy z rozmową rekrutacyjną, lecz prawda jest taka, że  to pytanie powinien sobie zadawać każdy z Was bardzo często!

Wracając do tego pytania, tak naprawdę gdzie widzisz siebie za 3 lub 8 lat? (odpowiedz sobie teraz tak na szybko)  Jak myślisz jak potoczy się Twoje życie prywatne i zawodowe, ile marzeń zdołasz spełnić?

Widzisz to nie takie proste, jeśli wcześniej nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, a szkoda.

Zwróć uwagę na to, że jeśli nie wiesz jaki chcesz być, co chcesz osiągnąć to będziesz taki jak los Ci wybierze, sytuacje życiowe Cię zmuszą lub  po prostu ktoś Cię do czegoś namówi, a Ty chyba chcesz żyć swoim wymarzonym życiem prawda?

Popatrz teraz lata mijają, życie się powoli toczy i mówisz: „marzenia się nie spełniają”, "życie mi nie pozwoliło na wykorzystanie talentu”, a tak naprawdę umywasz wtedy ręce, nie bierzesz odpowiedzialności za swoje poczynania. Bo nie chcesz podjąć wysiłku, bo się boisz.

Ale jak możesz usilnie dążyć do swoich celów jak nawet nie wiesz jaki chcesz być, nawet w sumie nie masz ich wyznaczonych, nie masz wizji, a na końcu pretensje mamy do? No właśnie do kogo powinniśmy mieć te pretensje? Wpis o ważności posiadania celu

Dlatego może warto  zastanowić się nad przyszłością? Określić co się chce osiągnąć, krok po kroku, wykreować siebie jaki będziesz za  5, 10 lat itd. Tak byś wiedział do czego dążysz, miał motywację, mógł sobie to wyobrazić i mówić „taki za 5 lat będę i podoba mi się to”.

"Jesteś projektantem swojego przeznaczenia. Jesteś jego autorem. Sam piszesz historię. Pióro tkwi w Twoim ręku, a wynik zależy od tego, co wybierzesz".
Lisa Nichols


Jakiś czas temu miałem przyjemność czytać książkę „Zasady Canfielda” napisaną przez Jack Canfielda, którą Ci polecam do przeczytania w wolnej chwili.
W jednym z rozdziałów natknąłem się na kilka interesujących pytań, a oto one:

1) "Gdybyśmy się spotkali za 3 lata co musiałoby się w tym czasie wydarzyć, abyś był zadowolony z Twojego rozwoju?”

2) „Jakie są największe zagrożenia, z którymi musiałbyś się zmierzyć, by ten rozwój osiągnąć?”

3)"Jakie są największe możliwości i szanse, które obecnie posiadasz, a na których musiałbyś się skupić by to zrealizować?”

4)"Jakie mocne strony musiałbyś doprowadzić do perfekcji i zmaksymalizować, a także jakie brakujące Ci umiejętności i zasoby musiałbyś rozwinąć, by wykorzystać te możliwości?”

Odpowiedz sobie szczerze na te pytania, najlepiej na kartce i jeśli masz możliwość czytaj to kilka razy w tygodniu tak byś nie zapomniał.

Zobaczysz sam jak Twoje życie się zmieni, ale musisz stosować tą wiedzę!


Bardzo Ci dziękuje, że przeczytałeś cały mój artykuł! Miło mi :)


W moich postach oddaje cząstkę siebie - piszę je od serca, dzięki temu mnie poznajesz.

Jak masz ochotę, proszę napisz kim jesteś i co byś chciał u mnie przeczytać na blogu, ponieważ jestem tutaj dla Ciebie i chciałbym spełniać Twoje oczekiwania.

Bądź lepszym każdego dnia. 

Jeśli masz ochotę i czujesz, że mój blog może się komuś przydać i mu pomóc podaj go dalej oraz zostaw like na moim facebooku, dzięki temu będe miał wiekszą motywację do działania.


Dużo świadomości Ci życzę!
Adrian
Poprzedni post 


14 komentarzy:

 1. Bardzo fajny i wyczerpujący wpis! Przyda sie w wielu sytuacjach naszego zycia :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za motywacje, czas się za siebie wziąć! :)
  MÓJ BLOG:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie! Gratuluję takiego podejścia! Post napisany w prosty, ciekawy sposób i na pewno wielu osobom otworzy oczy na to, jak powinno wyglądać życie - oczywiście pod względem rozwoju osobistego, planowania celów i realizacji marzeń. Podoba mi się, więc na pewno jeszcze do Ciebie wrócę i postaram się być na bieżąco :)
  Jednocześnie zapraszam na mojego bloga http://czas-ucieka.blog.pl/, gdzie w celu spełnienia moich marzeń publikuję moje autorskie powieści. Liczę na Twoją szczerą opinię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieje, że ten post pomoże sporej liczbie osób i tak jak mówisz spojrzą na życie w inny sposob, bardziej pozytywny :)
   Tak na pewno zaglądne na Twojego bloga :)
   Pozdrowiam :)

   Usuń
 4. Szczerze mówiąc nie widzę siebie za te powiedzmy 5 lat. Wolę żyć tą chwilą, skupiać się bardziej nad tym co jest, a nie nad tym co będzie. Mam wiele marzeń i to nad ich realizacją właśnie się skupiam :)
  m-artyna.blogspot.com-KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję Ci pięknie. Ścieżka tzw mapa życia która zrobiłam jakiś czas rltemu ma wyznaczać mi kierunek działania. Po woli spełniam swoje marzenia. Mam nadzieję, że dzięki Twojej motywacji nie ma dla mnie rzeczy nie możliwych. Trzeba tylko wierzyć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ważne by o tym przypominać. Z moim życiu zaraz będzie pora na zwrot

  OdpowiedzUsuń
 7. Motywujących i rzeczowych wpisów nigdy dość, zwłaszcza tych zawierających mądre treści płynące prosto z serca, jak Twój powyżej. Dziękuje i pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Post skłaniający do przemyśleń co byś naprawdę chciała w życiu robić :) Świetnie motywujący :)

  Kiudlis.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie potrafię widzieć siebie za kilka lat próbuje żyć chwilą, chodź w pewnych sytuacjach muszę myśleć o przyszłości np przy wyborze szkoły. Ciekawy post .
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety nie umiem patrzeć w przyszłość tak jak robie to z przeszłością, ale wiem, że nie zamierzam myśleć o tym co będę robić za miesiąc, rok czy 10 lat. Chce cieszyć się tym co jest teraz, bo mam jeszcze czas na podejmowanie tych właściwych decyzji, które mnie ustatkują. Mimo mojego podejścia myślę, że post zmotywuje wiele osób :) nenxa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawy post, pierwszy raz taki widzę.
  Pozdrawiam i zapraszm do siebie :)

  http://wiktoria7olczak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń