poniedziałek, 27 lutego 2017

Jak zmienić swoje nastawienie?

"Pamiętaj, że mamy do czynienia jedynie z myślami, a myśli mogą zostać zmienione. Gdy zmieniamy nasze myślenie, zmieniamy naszą rzeczywistość".

Louise L. Hay


W tym poście chciałbym poruszyć jeden z ważniejszych dla mnie czynników warunkujących Twój sukces w życiu i tu nie chodzi mi o kwestie finansowe, a o całokształt. Zastanawiałeś się dlaczego niektórzy ludzie znacznie częściej osiągają swoje cele? Dlaczego są jednostki w naszym środowisku, którym wiatr wieje mocno w oczy, a i tak są w stanie iść dalej – nie tocząc się, tylko biegną do celu?

Dlaczego tak się dzieje i od czego to tak właściwie zależy?Zobacz, idziesz na spotkanie na, którym bardzo Ci zależy, może to być biznesowe czy po prostu „randka” – Twoje nastawienie jest bardzo negatywne, jak myślisz to Ci wtedy pomoże? Automatycznie będziesz mieć inny wyraz twarzy, myśli będą krążyć wokół spraw być może mało istotnych i co się z tym wiąże?
Odpowiedź pozostawiam Tobie.

Na takim spotkaniu najpierw będziesz musiał po jakimś czasie przekonać siebie samego, że jest wszystko w porządku i wrócić do realnego toku myślenia, by skupić się na tym co ważne, dać z siebie wszystko o ile sprawy potoczą się odpowiednio, a co jeśli przez Twoje negatywne nastawienie zostanie rozmowa tak pokierowana, że serio skończy się to kiepsko?

A teraz ta sama sytuacja, idziesz na spotkanie i masz optymistyczne nastawienie ale nie takie, że na pewno wszystko się uda, bo nigdy tego nie wiemy co się wydarzy w 100% ale z nastawieniem, że to się serio może udać.

Więc dołóż wszelkich starań by Twoje podejście było pozytywne i realne – pomyśl, że można kogoś nowego poznać, nauczyć się czegoś od tej osoby, czy też wyjść ze swojej strefy komfortu, dodatkowo skoro już sobie tyle razy w życiu radziłeś to czemu tym razem masz sobie nie poradzić? Zobacz jak zmieni się po takim czymś Twoja postura i humor.

Oczywiście to tylko przykład, ale można ich mnożyć – chciałem Ci zobrazować dwa podejścia. J

W większości tekstach o motywacji i samorozwoju znajdziemy wiele czynników determinujących osiągnięcie sukcesu w życiu takich jak; posiadanie jasno określonych i wartościowych celów, determinacja czy motywacja oraz nastawienie, które może być przez niektórych lekceważone.


Po co skupiać się na Twoim nastawieniu do celów i działaniu jak mamy już powyższe składniki? Oczywiście ich jest więcej w zależności od preferencji, ale nie o tym teraz mowa.

Pomyśl ile tak naprawdę spraw Ci umknęło tylko dlatego, że przed podjęciem jakiegokolwiek działania miałeś niekorzystne myśli, które krok po kroku zmieniały Twoje nastawienie do danej sytuacji i w rezultacie powiedziałeś, „i tak się nie uda”.

Jak myślisz, ważne jest Twoje podejście do sytuacji oraz to co sobie wyobrażasz?


Chciałbym Ci teraz przedstawić kilka wskazówek jak powoli możesz zacząć zmieniać swoje podejście o ile zechcesz, lecz zanim do tego przejdę powiem Ci coś w tajemnicy.

"Zwycięzcy robią to, czego przegranym się nie chciało."

 H. Jackson Brown, Jr

To jak odbierzesz te wskazówki zależy od Ciebie, to jak wykorzystasz tą wiedzę czy w innych artykułach również zależy od Ciebie. Wykorzystaj tę szanse i wyścignij coś z tego dla siebie oraz dziel się tą wiedzą z innymi. Podeślij im posta lub porozmawiaj z nimi o tym, usprawniaj nasze działanie, dasz rade!

A teraz zobacz jak zmienić nastawienie do ludzi, życia oraz swoich obowiązków!
To ważne z czym przychodzisz bo świat da Ci to samo w zamian. 


Pozytywne myślenie

Codzienna dawka pozytywnych myśli może przynieść nam wiele korzyści, ale żeby to zrobić najpierw musisz ogólnie umieć skupić się na swoich myślach i zacząć je obserwować. Po co to wszystko? Po to, żebyś zaczął wyłapywać myśli toksyczne i zauważył skąd one są. Potem spróbuj z nimi powariować i zamiast czegoś negatywnego wstaw pozytywne myślenie.

Najlepiej jakbyś sobie to zapisywał, Ja robiąc to ćwiczenie zapisywałem na początku swoje myśli negatywne warunkujące moje złe nastawienie, pod koniec dnia zdziwiłem się, że aż tyle tego jest to dało mi do myślenia, zacząłem powoli je omawiać i zmieniać na pozytywne, dzięki temu po kilku dniach moje myśli zaczęły się zmieniać.

Uśmiechasz się?


Jak będziesz już zapisywać swoje pozytywne myśli to uśmiechaj się dużo, rób to często i szczerze. Dawaj uśmiech innym nawet nieznajomym, a zobaczysz, że ten z pozoru mały gest pomoże Ci przełamać pewne sprawy.

Wdzięczność

Odrobina wdzięczności chyba jeszcze nikomu nie zaszkodziła, jeśli będziesz podchodzić do życia w taki sposób, że ciągle Ci czegoś brakuje, inni mają lepiej niż Ty czy też będziesz zazdrościł komuś to daleko na tym nie zajedziesz. To myślenie może Cie tylko dołować.

Zacznij doceniać to co masz, zobacz malutkie i drobne sprawy, które Cię otaczają. Przecież to nic nie kosztuje, a polepszy Twoje samopoczucie wraz z nastawieniem do życia i ludzi. 

Ja np.; codziennie rano zaraz po przebudzeniu dziękuję za to co mam i kogo mam, tak samo przed położeniem się spać, dziękuje za cały dzień. Dzięki temu masz świadomość, że są dobre rzeczy w Twoim życiu. Zwróć uwagę na to, że im częściej dziękujesz za coś co już masz, tym więcej pojawia się rzeczy, za które możesz wyrazić swoją wdzięczność.

Afirmacja i wizualizacja

Nie wiem czy się nad tym zastanawiałeś, ale to co sobie bardzo często powtarzasz i wyobrażasz ma duże znaczenia w tym jak podchodzisz do otaczającego Cię świata. Zobacz jak często nasze myśli są „złe” i też odbieramy pewne sprawy trochę nie prawdziwie. 

Możesz powtarzać sobie jakieś pozytywne słowa oraz motywujące cytaty, coś co sprawi, że poczujesz się lepiej i podejdziesz do pewnych spraw z większym optymizmem. 1. Pamiętaj, aby uświadomić sobie swoje myśli, które pomogą Ci być bardziej świadomym.
 2. Myśleć realnie i pozytywnie. 
 3. Wizualizacja i afirmacja poprawią Ci humor.  
 4. Uśmiech i pomoc innym doda Ci sił.
 5. Bądź wdzięczny, przecież wiesz, że masz za co.
 6. Nie trać okazji przez to, że Twoje podejście będzie negatywne.
Bardzo Ci dziękuje, że jesteś!

Jeśli sobie z czymś nie radzisz napisz do mnie w komentarzu lub przez fb, chętnie pomogę!

Bądź lepszym każdego dnia. 

Jeśli masz ochotę i czujesz, że mój blog może się komuś przydać i mu pomóc podaj go dalej oraz zostaw like na moim facebooku, dzięki temu będe miał wiekszą motywację do działania.


Dużo radości Ci życzę!

Adrian
Poprzedni post 

26 komentarzy:

 1. Bardzo dużo zależy od naszego podejścia i nastawienia. Niestety często bywa tak, że nie jesteśmy w stanie zapanować nad negatywnymi myślami. Pozytywne patrzenie na sytuacje, szukanie szczęścia i radości w codziennych czynnościach, a nawet jak sam mówisz- zwyczajny uśmiech może dużo zmienić. :) Wszystko jest w naszych rękach, wystarczy uwierzyć, że mamy kontrolę nad swoim życiem, być świadomym swych poczynań i emocji.

  http://shizuko-ai.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie się tutaj zgadzam. Przynajmniej w dużej mierze. Pozytywne nastawienie i chęć do pracy to czynniki generujące sukces. Chociaż jest też inny ważny czynnik - umiejętność pozytywnego patrzenia na niepowodzenia. Bo przecież nic nie dzieje się bez przyczyny ;)

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozytywne myślenie i nastawienie do świata bardzo pomaga w życiu, dlatego warto się uśmiechać do siebie i innych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się w 100%! Ostatnio nawet miałam podobny wpis u siebie, dotyczący pozytywnego myślenia, myślę ze jest ono bardzo ważne i bardzo pomocne w naszym zyciu. Pozdrawiam Agatkapomadka.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z Tobą. Jednak nie zawsze łatwo przychodzi zastosowanie tego na co dzień.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie wizualizacja to klucz do spełniania marzeń a pozytywne nastawienie to klucz do szczęścia :) Ostatnio pisałam o wizualizacji w tekście "Dlaczego tak bardzo wierzę w siłę przyciągania?" więc zapraszam serdecznie :) Ściskam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Według mnie nie ma żadnych reguł, a osiąganie celów i tak zwany "sukces" może być w różny sposób osiągany w przypadku różnych ludzi. Choć zgadzam się, że wymienione przez Ciebie rzeczy są pomocne we wprowadzeniu zmian w nastawieniu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pozytywne nastawienie to podstawa!Przekonałam się o tym na własnej skórze niejednokrotnie.Malo tego!Skoro trenujemy nasze ciało to powinniśmy trenować również ducha poprzez codzienną dawkę pozytywnych myśli! 😃

  www.cheapholidayperfectstay.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Pozytywne myślenie jest potrzebne jednak czasem naprawdę trudne. Trzeba pokonać samego siebie żeby we wszystkim znaleźć pozytywną stronę. Przychodzi mi na myśl hejt, który spadł na Łukasza Jakubiaka, który wizualizując marzenie napisał na swoim Facebooku, że dostał zaproszenie od Elen DeGeneneres, a następnie przyznał, że nie stało się tak naprawdę gdyż to tylko jego wizualizacja marzenia aby mieć motywację do osiągnięcia upragnionego celu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nice post!

  I`m following ur blog with a great pleasure via GFC
  Please join me
  Sunny Eri: beauty experience

  OdpowiedzUsuń
 11. Pozytywne myślenie jest świetne. Chociaż osobiście wolę trzymać się rzeczywistości. Sama wielokrotnie przeceniłam moje możliwości i kosztowało mnie to wiele.

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak naprawdę właśnie to nigdy nie wiemy co się może wydarzyć. Nawet jeśli wydarzenie ma być niemiłe, może się okazać, że wydarzy się coś dobrego i cały nasz strach przed czymś czy złe nastawienie było niepotrzebne - nie wiem np. boimy się rozmowy z szefem, bo coś źle zrobiliśmy ;) szef nas wzywa na dywanik, spodziewamy się najgorszego, a on akurat ma super dobry humor i cała sytuacja okazuje się nie być taka straszna ;) No taki pierwszy przykład mi przyszedł do głowy ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciągle uczę się tego właściwego podejścia do rzeczywistości, a przede wszystkim panowania nad własnymi myślami. Zgadzam się z Tobą, że wpływa to na jakość naszego życia. Im szybciej się to zrozumie, tym lepiej dla nas samych i naszego otoczenia. Łatwiej, jeśli się ma ludzi wokół siebie podobnie myślących. Pozdrawiam serdecznie z wdzięcznością za ten post :)

  OdpowiedzUsuń
 14. W 100% zgadzam się! Grunt to pozytywne podejście do życia :)

  OdpowiedzUsuń
 15. "Zwycięzcy robią to, czego przegranym się nie chciało." dobrze powiedziane

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo trafne spostrzeżenia!

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgadzam się, myślenie i sposób w jaki podchodzimy do różnych spraw ma ogromne znaczenie. Zazwyczaj wiele myśli i to jak reagujemy wpłyawa z naszych przekonań o sobie, świecie, ludziach i nad nimi warto popracować. A przecież przekonania to myśli, więc da się je zmieniać:)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja mam to w sobię, że szybko się dołuje ale jeszcze szybciej próbuje poprawić sobię humor, bo stwierdzam,że każda zła sytuacja kiedyś się kończy. Mi pomaga muzyka, zabawne zdjęcie lub rozmowa ze znajomymi. Zawsze staram się znaleźć jakiś plus w danej sytuacji. Może to odrobinę naiwne ale pomaga :)


  www.strong-power.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Ojjjj, uśmiechajmy się, uśmiechajmy, bo to przyciąga życzliwych ludzi :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Czasem tak bardzo bym chciała zmienić swoje nastawienie, ale trudno jest. Wezmę sobie do serca Twój wpis i bardziej będę się starała optymistycznie podchodzić do różnych spraw :)

  OdpowiedzUsuń
 21. To trudna praca ale popłaca :)

  OdpowiedzUsuń
 22. W pełni się zgadzam. Pozytywne myślenie i nastawienie mogą naprawde dużo zdziałać.

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo dobry temat poruszyłaś , super notka :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Zawsze nastawiam się, że uda mi się. Mówię sobie: nieważne jak ale ma się udać i często osiągam cel...bo co mam do stracenia :)

  OdpowiedzUsuń
 25. super pomysł na post
  obserwujemy?
  http://paolciapolcia16.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń