wtorek, 26 kwietnia 2016

Szansa, której nie widzisz!

Wykorzystuj zawsze to co masz do dyspozycji i wyciągaj z tego jak najwięcej tu i teraz, zamiast oglądać się na to co mają inni, albo zamiast czekać aż będziesz miał to albo tamto, aż nastąpią takie lub inne warunki”

Petter Stordalen


            Zawsze na coś czekamy, na lato, na odpowiedni dzień, na lepszą pracę czy sprzyjające warunki. Dziś ludzie szukają wymówek, a powinni znajdować sposoby, aby coś zrobić. Czy to nowa choroba XXI wieku? Być może, w istocie ten pretekst istniał już od wieków, lecz teraz mamy z nim do czynienia prawie w każdej sytuacji. Ciągle czekamy na coś… chyba na to aż nam życie przeminie.

Nie ma idealnego momentu, zawsze znajdziesz coś co może Cię powstrzymać, kogoś kto, Ci odradzi, lecz najlepszy moment jest Tu i Teraz! Bądź obecny i wykorzystuj okazje, które tak często pojawiają się w naszym życiu. Nie bądź kolejną osobą, która czeka na okazje z zamkniętymi oczami, czekamy, aż zdarzy się cud lub siła wyższa zmieni Nasze życie. Nic się takiego nie zdarzy. Otwórz oczy, okazje są bliżej niż myślisz, ale żeby je dostrzec musisz chcieć tego!Zapewne myślisz, inni mieli łatwiej, mają zamożnych rodziców, mają talenty. Możesz powiedzieć, że posiadają przedmioty, które im to ułatwiają. Mówisz sobie, „gdybym tylko to miał, bym…”, gdybym był…”, „gdybym wiedział…”. Ale to nic nie zmieni, bo wtedy już jest po fakcie. Sztuka polega na tym, aby dojrzeć możliwości w odpowidnim czasie.

Jeśli nagminnie będziesz skupiał się na problemie, co będzie przed Tobą? Problem czy rozwiązanie?J Zwróć uwagę, że skupiając się na rozwiązaniu pewnych dolegliwości, będziesz zbliżać się do drzwi, które są właściwie. Czym są właściwe drzwi? Jest to działanie, które pozwoli Ci ruszyć na przód, z bagażem doświadczeń jakie posiadasz. 


Mówisz sobie teraz ”jak mogę rozwiązać problem nie skupiając się na nim” masz rację, lecz tutaj chodzi o zdiagnozowanie niekorzystnej sytuacji, rozpoznaniu co do tego doprowadziło oraz jakie są możliwości by wykorzystać ten „problem” w sposób korzystny.

Wykorzystuj zawsze to co masz, a wiesz dlaczego? Bo inni nie mają tego co Ty posiadasz, nie mają takich doświadczeń życiowych, nie mają takich pomysłów jak Ty. Z tym co posiadasz aktualnie możesz zdziałać naprawdę wiele. Wiem, że jeśli nie spróbujesz nigdy się tego nie dowiesz. A przecież chcesz spełnisz marzenia, czyż nie? 
Przecież wiesz, że  marzenia się ma po to, aby je realizować, a nie po to by sobie były…  


A Ty czytelniku wykorzystujesz swoje możliwości oraz wiedze?

Bardzo Ci dziękuje, że przeczytałeś cały mój artykuł! Miło mi :)


W moich postach oddaje cząstkę siebie - piszę je od serca, dzięki temu mnie poznajesz.

Jak masz ochotę, proszę napisz kim jesteś i co byś chciał u mnie przeczytać na blogu, ponieważ jestem tutaj dla Ciebie i chciałbym spełniać Twoje oczekiwania.

Bądź lepszym każdego dnia. 

Jeśli masz ochotę i czujesz, że mój blog może się komuś przydać i mu pomóc podaj go dalej oraz zostaw like na moim facebooku, dzięki temu będe miał wiekszą motywację do działania.


Dużo świadomości Ci życzę!
Adrian

9 komentarzy:

 1. Bardzo mądry i dający do myślenia post. :) Będę tu częściej zaglądać. Pozdrawiam, http://alexandra-perzanowska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Post bardzo mądry! Rzeczywiście ludzie zawsze znajdują coś co im w czymś przeszkodzi! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowny post bardzo mądry i pouczający :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny i pouczający post. Obsserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mądry wpis. Ja staram się wykorzystywać swoje możliwość :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Super post i w 100% się zgadzam

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny post, szczery i prawdziwy. Niestety ale również cierpię na tę dolegliwość o której piszesz. Widzę że często nie doceniam swoich możliwości.
  shizuko-ai.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawie!

  agnesssja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń